Başvuru Adımları


1. Kayıt

39. Grafik Tasarım Yarışması'na başvuru yapabilmek için öncelikle bu sayfaya (https://39.gmk.org.tr/) kayıt olmalısınız. Güncel e-posta adresiniz ile siteye kayıt olduktan sonra, giriş yaparak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Geçtiğimiz yılki sergiye bu sayfa üzerinden kayıt olduysanız aynı e-posta ve şifre bilgilerini kullanarak siteye giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız "Şifremi Unuttum" butonunu kullanarak, şifrenizi yeniden alabilirsiniz.

2. İşlerin Yüklenmesi

İlgili kategorilere işlerinizi aşağıdaki adımları tamamlayarak yükleyebilirsiniz.

“İş gönder” butonuna tıkladıktan sonra açılan “Kategori” sayfasında işinizi göndereceğiniz kategoriyi seçiniz ve devam et butonuna tıklayınız.

“Gönderi detayı” sayfasında işinizin detaylı künye bilgilerini giriniz.

 Bu sene jürimizi online olarak gerçekleştireceğimiz için; işinizi (özellikle ambalaj, kitap, katalog gibi 3 boyutlu işleri) anlatan, özelliklerini gösteren bir videonuz var ise geçerli Vimeo/Youtube/Google Drive vb. linkini eklemenizi tavsiye ederiz. Böylece jürimiz işinizi daha net değerlendirebilir. 

Ayrıca her iş için minimum 160 karakterden oluşan ve projenizi anlatan kısa bir açıklama da eklemeniz gerekmektedir.

İki boyutlu işleriniz için en az 1, üç boyutlu işleriniz için en az 5 görsel yükleyiniz. 

Ardından “Kaydet” butonuna tıklayınız.

Not: Görsel yükleme sayfasında çalışmanızın görsellerini A5 ölçüsünde, 300dpi çözünürlükte, maksimum 10MB boyutunda, JPG formatında yüklemelisiniz.

Var ise farklı kategorilerdeki başvuru girişlerinizi yaptıktan sonra “Onaya Gönder” butonuna tıklayınız.

3. Katılım Ücretinin Ödenmesi

Başvuru girişlerinden sonra gelen ekranda tüm işlerinizin toplam hesaplanan başvuru ücretini (GMK üyesiyseniz/ üyesi değilseniz) ve ücreti yatıracağınız GMK hesabını göreceksiniz.

Başvuru ücretini banka havale/EFT yolu ile ödedikten sonra dekontu info@gmk.org.tr adresine iletebilirsiniz.


4. Orijinallerin Teslimi

Başvurunuzun tamamlanabilmesi için işlerinizin orijinallerini online başvurunun sonrasında e-posta adresinize gelen başvuru dokümanının bir çıktısı ile GMK ofisine teslim etmeniz gerekmektedir. 

Orijinal işler kesinlikle paspartusuz ve herhangi bir malzemeye yapıştırılmamış olmalıdır. Açık hava grafik tasarımı, afiş, ilan, illüstrasyon, logo, öğrenci projeleri, sergileme tasarımı, tipografi, yazı karakteri tasarımı, yönlendirme tasarımı kategorileri dışında hiçbir kategoride maket ve dijital çıkış kabul edilmez. Yarışmaya katılan işler geri verilmeyecektir.

GMK Ofis Adres: Ortaklar Caddesi, Bahçeler Sokak 17/1 Gorbon Apt. Zemin Kat 34394 Şişli/İstanbul